قوانین و مقررات

بند۱ مسکن شارژ در ایران مدیریت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

بند۲ عضویت هر کاربر در مسکن شارژ به منزلهٔ پذیرش کلیهٔ قوانین و مقررات مسکن شارژ است و تمامی کاربران باید قبل از عضویت، قوانین را مطالعه کنند و تنها در صورت موافقت و تعهد به پایبندی، در مسکن شارژ عضو شوند.

 

 

بند۳ قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهدهٔ کاربران است. در صورت عدم توافق با این شرایط شما مجاز به استفاده از خدمات مسکن شارژ نخواهید بود.

 

 

بند۴ افراد زیر سن قانونی (زیر ۱۸ سال) مجاز به عضویت در مسکن شارژ و استفاده از خدمات آن نیستند.

 

 

بند۵ مسکن شارژ حق خود می‌داند جهت کنترل صحت هرگونه تراکنش مشکوک، از مدیر و یا اهالی مدارک شناسایی و هویتی لازم مانند کارت ملی، شناسنامه، تصویر عابربانک و… را مطالبه کند و در صورت عدم همکاری، مبلغ واریزی را تا تعیین تکلیف، بلوکه و یا دسترسی فرد خاطی را مسدود کند.

 

 

بند۶ استفاده از سرویس مسکن شارژ تنها برای مدیریت شارژ ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری طراحی شده‌است و استفاده‌های دیگر از آن ممنوع می‌باشد.

 

 

بند۷ مدیر ملزم به ارائهٔ اطلاعات صحیح و دقیق است. و جهت تائید مشخصات هویتی، در شرایطی شاید ارائهٔ کد ملی، شمارهٔ شناسنامه، تاریخ تولد و تصویر مدارک شناسایی نظیر کارت ملی و شناسنامه لازم باشد.

 

 

بند۸ مسکن شارژ هیچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طریق ایمیل و یا پیامک درخواست نخواهد کرد. و از ایمیل تنها به منظور اطلاع رسانی استفاده خواهد کرد.

 

 

بند۹ به سبب جلوگیری از کلاه‌بردای، هر مدیر در مسکن شارژ امکان واردکردن شمارهٔ شبایی که متعلق به وی است را دارد. بدیهی است که مسکن شارژ از انتقال وجه کاربرانی که نام مالک اکانت مسکن شارژ با نام صاحب حساب بانکی مغایرت داشته باشد خودداری می‌کند.

 

 

بند۱۰ هرگونه سوء استفاده از سرویس مسکن شارژ تخلف محسوب شده و با متخلف برخورد می‌شود و دسترسی او به مسکن شارژ مسدود خواهد شد. برای مثال، نوشتن شماره کارت بانکی در تابلوی اعلانات مسکن شارژ و اجبار اهالی ساختمان به پرداخت از طریق کارت به کارت نوعی سوء استفاده از سرویس مسکن شارژ است.

 

 

بند۱۱ اگر چه سیاست امنیت اطلاعات مسکن شارژ بر مبنای جلوگیری از سوء استفاده و کلاه‌برداری تدوین شده‌است و فعالیت سایر کاربران بر این مبنا ارزیابی می‌شود، اما مسکن شارژ هیچ مسئولیتی در قبال کلاه‌برداری و یا سوء استفاده‌های انجام‌شده، توسط سامانه ندارد.

بند۱۲ هر نوع ضرر و زیانی که به هر نحو از سوی مدیر به اهالی و یا از سوی اهالی به مدیر وارد شود می‌بایست مابین آنها برطرف شود و مسئولیتی متوجه مسکن شارژ نخواهد بود، همچنین چنانچه ضرر و زیانی از سوی هر یک از طرفین به مسکن شارژ وارد شود، زیان دهنده موظف به جبران خسارت می‌باشد.

 

 

بند۱۳ مسکن شارژ به شدت با اسپم مخالفت می‌کند و درصورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود می‌کند. مواردی که از این نظر برای مسکن شارژ تخلف شناخته می‌شوند عبارتند از ایجاد تراکنش‌های ناموفق از طرف یک یا چند IP متفاوت در بازه‌های زمانی کوتاه، استفادهٔ بیش از اندازه مدیر از سیستم اعلان نوتیفیکیشن داخلی جهت اطلاع رسانی‌های بی‌مورد.

 

 

بند۱۴ پرداخت آنلاین شامل کارمزد بوده که از اهالی هنگام پرداخت شارژ دریافت می‌گردد.

 

 

بند۱۵ به سبب تعامل با بانک‌ها، سایر تراکنش‌های ورودی و خروجی مسکن شارژ بر اساس قوانین داخلی بانک‌های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام می‌شود. یکی از قوانین مهم در این شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از این شبکه تا پایان آن روز می‌باشد که تراکنش‌های مسکن شارژ نیز شامل این قانون می‌باشد. به سبب اطمینان بیشتر و براساس قانون ذکرشدهٔ فوق، مسکن شارژ این اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا ۲۴ ساعت از انجام تراکنش، وجه را به حساب مبدا برگشت بزند. البته در این شرایط لازم است مسکن شارژ اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.

 

 

بند۱۶ چنانچه مدیری تمایل به ادامه فعالیت در مسکن شارژ را نداشته باشد می‌تواند با ارسال تیکت حساب کاربری خود را متوقف کند، مسکن شارژ، حساب کاربری موردنظر را متوقف می‌کند ولی به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌ها، اطلاعات را از پایگاه دادهٔ خود حذف نمی‌کند.

 

 

بند۱۷ برخی از خدمات ارائه شده در مسکن شارژ نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری، شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و معتبری از خود ارائه دهید و درصورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را به روزرسانی کنید. هر مدیر در مسکن شارژ مسئول هرگونه فعالیت تحت نام‌کاربری خود است.

 

 

بند۱۸ از زمان پرداخت شارژ تا زمان واریز به حساب بانکی مدیر، ممکن است مدت زمانی بین ۱ ساعت تا ۳ روز کاری سپری شود. این زمان به سبب اطمینان از صحت تراکنش‌های ورودی به حساب مورد نظر و محدودیت‌های سیستم بانکداری ایران می‌باشد.

 

 

بند۱۹ اگر هرگونه خسارت، جریمه، مجازات و یا مسئولیت‌های دیگر ناشی از نقض این توافقنامه متحمل کاربر شود بازپرداخت و جبران آن تماماً بر عهده خود کاربر بوده و مسکن شارژ هیچ گونه مسئولیتی را عهده‌دار نمی‌شود، علاوه بر این اگر این نقض موجب وارد شدن خسارت به خود مسکن شارژ شود، کاربر خاطی موظف به جبران خسارت وارده طبق برآوردهایی که در مسکن شارژ انجام می‌گیرد است.

 

 

بند۲۰ مسکن شارژ کاربرانی را که خلاف قوانین فوق عمل کنند را توقیف می‌کند و در مورد حساب و موجودی آن کاربر براساس قوانین حقوقی کشور تصمیم نهایی را گرفته و به کاربر اطلاع می‌دهد.